Povratak

Medicinska sestra / medicinski tehničar

Klinikum Landkreis Tuttlingen gGmbH
Prijava do: 22. 10. 2024.
Lokacija rada: Tuttlingen (Njemačka)

Opis posla

Za Klinikum Landkreis Tuttlingen gGmbH tražimo: Medicinske sestre / medicinske tehničare Okružna bolnica Tuttlingen je osnovna i standardna ustanova za njegu sa 324 kreveta. Ukupno imamo preko 900 zaposlenih. Mi nismo velika korporacija, već simpaticna bolnica na kratkim udaljenostima. Naša klinika je nagrađena certifikatom „Rad i porodica“. Sa nasim sopstvenim vrticem i jaslicama pruzamo nasim roditeljima a pogotovo majkama priliku da se mogu vratiti prijevremeno na posao. Nagrađeni kao zdrava kompanija, podržavamo zdravu ravnotežu između posla i života. Dodatne usluge i ponude možete pronaći na www.klinikum-tut.de Vaše obaveze: - osiguravanje profesionalno kompetentne njege i podrške - aktivno učešće i razvoj koncepta brige i standarda njege - kooperativna i konstruktivna suradnja sa drugim profesionalnim grupama - praćenje, proširivanje i održavanje kvalitetne njege - učestvovanje na redovnim timskim sastancima - opća njega (njega tijela - osobna higijena, prehrana i mobilizacija) - medicinska njega (njega rana, primjena lijekova, infuzijska terapija) Uvjeti rada: - završena srednja ili viša medicinska škola - dobro poznavanje njemačkog jezika (B2 ili više) - poželjno je da ste Vaše dokumente za nostrifikaciju diplome već predali u pokrajinskom vladinom institutu u Stuttgartu (Regierungspräsidium Stuttgart) - dokaz o cijepljenju protiv malih boginja Naša ponuda: - kao radnika iz inozemstva mi Vas podržavamo, da bi Vam omogućili uspješan početak u Njemačkoj. Po potrebi Vam pomažemo pri nostrifikaciji diplome u Njemačkoj pri usavršavanju njemačkog jezika (nudimo interne kurseve njemačkog jezika), prilikom prijava u državnim ustanovama - plaćanje na osnovu ugovora o TVÖD tarifi sa dodatnim plaćanjem za: prekovremeni rad, rad nedeljom i praznicima kao i regres za Božić i jako dobar rad - mogućnost ostvarivanja dodatne mirovine - zakonom uređeno radno vrijeme sa 39-satnim radnim tjednom, 7, 8 sati na dan, 5 dana tjedno i 3-smjene sistemom - porodični i individualni radni modeli sa skraćenim radnim vremenom - smještaj u prvim mjesecima od strane klinike a nakon toga pomoć u potražnji stana - subvencioniranje mjesečne karte za gradski prijevoz - bolnički vrtić i jaslice - strukturirani uvod u posao i mentori koji su uz Vas u prvim mjesecima - besplatna radna odjeća uključujući i pranje iste Vidite li se u budućnosti kod nas? Rado ćemo sa vama porazgovarati o vašoj osobnoj perspektivi. Imate još pitanja? Za sve informacije Vam na raspolaganju stoji: Elma Graco Referentica za internacionalno osoblje Tel.: 00497461971316 Naša ponuda za posao Vam zvuči obećavajuće i vidite se u budućnosti u našem gradu i našoj klinici? Onda nam pošaljite svoju molbu za posao i motivacijsko pismo putem linka za prijavu. Radujemo se Vašoj aplikaciji!