Senior project manager za pripremu i provedbu projekata financiranih EU sredstvima (m/ž)

AVIANO consulting d.o.o.
Prijava do: 23. 10. 2024.
Lokacija rada: Zagreb

Opis posla

Senior Project Manager za pripremu i provedbu projekata financiranih EU sredstvima odgovoran je za cjelokupan proces planiranja, pripreme, prijave i provedbe projekata financiranih iz fondova Europske unije. Ova uloga uključuje osiguravanje uspješne pripreme projektnih prijedloga u skladu s EU natječajima, te nadzor i upravljanje svim fazama provedbe projekata, od početka do završetka. Ključna odgovornost je učinkovito upravljanje resursima, rokovima i budžetom, kao i osiguranje transparentnosti i usklađenosti s relevantnim EU pravilima. Senior Project Manager će blisko surađivati s internim i vanjskim dionicima kako bi osigurao realizaciju ciljeva projekata. Glavne odgovornosti: Priprema projekata: - Analiza dostupnih EU natječaja i programa financiranja te identifikacija prilika za prijavu projekata. - Razvoj i pisanje projektnih prijedloga, uključujući definiranje ciljeva, aktivnosti, budžeta i pokazatelja uspjeha. - Priprema i predaja projektne dokumentacije prema pravilima EU fondova (ESF, ERDF, IPA, itd.). - Bliska suradnja s vanjskim konzultantima, partnerima i dionicima u procesu pripreme projektnih aplikacija. Provedba projekata: - Upravljanje provedbom projekata financiranih iz EU sredstava, uključujući praćenje napretka, poštivanje rokova i budžetskih ograničenja. - Koordinacija aktivnosti između projektnih timova, partnera i vanjskih dobavljača. - Nadzor nad troškovima, financijskim izvještavanjem i osiguranje usklađenosti s pravilima i smjernicama financiranja. - Redovito praćenje i izvještavanje o postignućima i napretku projekata prema EU zahtjevima. - Upravljanje izmjenama u projektu i rješavanje svih izazova koji nastanu tijekom implementacije. Post-provedbeni nadzor: - Izrada završnih izvještaja, evaluacija rezultata i priprema za revizije projekata. - Komunikacija s financijskim institucijama i EU tijelima u vezi s procesom evaluacije i izvještavanja. Razvoj i unapređenje projektnih kapaciteta: - Identifikacija novih prilika za financiranje i razvoj projektnih ideja u skladu s potrebama organizacije. - Savjetovanje i podrška unutar organizacije u vezi s EU pravilima i mogućnostima financiranja. - Sudjelovanje u edukacijama i treninzima s ciljem stalnog usavršavanja u području EU projekata. Uvjeti: - VSS, poželjno iz područja ekonomije, prava, projekt managementa, inženjeringa ili srodnih disciplina. - Minimalno 3 godina iskustva u pripremi i upravljanju projektima financiranim iz EU fondova. - Iskustvo u izradi i vođenju projektnih prijava za natječaje EU fondova. - Detaljno poznavanje procesa i procedura financiranja iz EU fondova (npr. ESF, ERDF, IPA). - Izvrsno poznavanje financijskog upravljanja projektima i izrade izvještaja prema EU standardima. - Napredno poznavanje MS Office alata, kao i alata za upravljanje projektima (npr. MS Project, Asana, Trello). - Izvrsno znanje engleskog jezika u govoru i pismu. Kompetencije: - Strateško razmišljanje i planiranje: Sposobnost razvijanja projektnih strategija i procjena novih prilika za financiranje. - Organizacijske i voditeljske vještine: Uspješno vođenje timova i koordiniranje složenih projektnih aktivnosti. - Analitičke i financijske vještine: Procjena troškova, analiza projektnih prijedloga i financijsko praćenje provedbe. - Komunikacijske vještine: Jasna i učinkovita komunikacija s dionicima, od kolega unutar organizacije do vanjskih partnera i EU institucija. - Usmjerenost na rezultate: Snažan fokus na postizanje ciljeva unutar zadanih rokova i budžeta. - Rješavanje problema: Sposobnost prepoznavanja izazova i donošenja pravovremenih odluka u složenim situacijama. Što nudimo: - Rad na izazovnim i strateški važnim projektima s visokim utjecajem. - Mogućnost profesionalnog razvoja i kontinuiranog usavršavanja. - Stabilno radno okruženje uz stimulativna primanja. - Rad u međunarodnim timovima i suradnja s ključnim europskim institucijama. Ako ispunjavate uvjete i motivirani ste za rad u dinamičnom okruženju, pošaljite nam svoj životopis i motivacijsko pismo.